توصیه های مهم پس از ورود به ایتالیا

خدمات پس از ورود به ایتالیا

ایتالیا با کشوری با قوانین تا حدودی پیچیده است و دقت در رعایت کلیه مراحل قانونی اقامتی و تحصیلی در بدو ورود به این کشور اهمیت زیادی دارد. زبان ایتالیایی و قوانین پیچیده ایتالیا بخش مهمی از مشکلات دانشجویان در بدو ورود به کشوریست که زبان ملی آن ایتالیایی است و آگاهی نسبت به زبان انگلیسی در سطح نسبتا پایینی قرار دارد و داشتن راهنمای مناسب در بدو ورود و در طول زمان اقامت در این کشور بسیار مهم و حیاتی می باشد. با رعایت توصیه های ما و استفاده از خدمات پشتیبانی در این کشور می توانید از به وجود آمدن مشکلات آتی پس از ورود به این کشور که گاهی قابل جبران نیستند، جلوگیری کنید.

 

توصیه های مهم پس از ورود به ایتالیا

دانشجویان پس از صدور ویزای تحصیلی و در بدو ورود به ایتالیا باید موارد زیر را در نظر داشته باشند:

1- از آوردن وسایل غیر ضروری به ایتالیا خودداری کنید.

2- از کامل بودن مدارک دریافتی از سفارت و تاییدات مورد نیاز بر روی مدارک اطمینان حاصل کنید و این مدارک را در زمان ورود به ایتالیا و کنترل پاسپورت در دسترس داشته باشید.

3- با توجه به بودجه شخصی پیش بینی همراه داشتن حداقل 5000 یورو را جهت پوشش هزینه های ماه های اول اقامت در ایتالیا داشته باشید.

4- شناسنامه و کارت ملی خود را جهت تشکیل پرونده دانشجوی در سفارت ایران در ایتالیا دریافت خدمات احتمالی و ضروری از کنسولگری ایران در سفر به ایتالیا همراه داشته باشید.

5- تا قبل از مشخص شدن محل اقامت ثابت در سفر اول حداقل وسایل ضروری را به همراه بیاورید.

6- نامه پذیرش رسمی دانشگاه و رزرو محل اقامت موقت را جهت ارائه به ماموران مرزی ایتالیا در دسترس داشته باشید.

7- از کسب اطلاعات از افراد ناآگاه به قوانین ایتالیا خودداری کنید و اطلاعات صحیح را از موسسه و مشاورین ما دریافت نمایید.

8- ظرف هشت روز پس از اولین به ورود به ایتالیا درخواست اجازه اقامت ایتالیا Permesso di Soggiorno و اخذ کد مالی Codice Fiscale ضروریست.

9- برنامه ورود به ایتالیا را براساس زمان شروع دوره تحصیلی دانشگاه و حداقل ده روز قبل از شروع دوره برنامه ریزی کنید.

10- بخشی از مبالغ نقدی همراه خود را بصورت اسکناس های با مبالغ کم برای پرداخت های معمول همراه داشته باشید. اسکناس های 500 یورویی به ندرت در این کشور استفاده می شوند.

11- در صورت امکان از پرواز مستقیم به مقاصد رم و میلان استفاده کنید.

12- رزرو بلیط خود را جهت هماهنگ ورود به ایتالیا به دفتر موسسه تحویل نمایید.

13- نیازهای خود در انتخاب نوع محل اسکان موقت و دائم را جهت رزرو خوابگاه، آپارتمان و یا سایر مراکز اقامتی حداقل ده روز قبل از تاریخ پرواز در اختیار موسسه قرار دهید.

14- در تمام طول مدت اقامت در ایتالیا جهت پیشگیری از تصمیم اشتباه و یا مشکلات حقوقی آتی در این کشور، از مشاوره های مشاورین ما در ایتالیا استفاده نمایید و از مشاوره سایر دانشجویان یا افراد ناآگاه به قوانین خودداری کنید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان نیز می توانید با خطوط مشاوره در ایران با شماره های 86082245 و 86083944 در تهران و 390692926462+ و 393881936419+  و تلگرام و واتساپ 393881936419+ در ایتالیا و یا آدرس پست الکرونیک این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید تماس بگیرید و درخواست های خود جهت مشاوره مستقیم و رایگان را نیز می توانید از طریق تکمیل و ارسال فرم درخواست زمان مشاوره ارسال نمایید.

درخواست خود را جهت دریافت خدمات پشتیبانی ما در ایتالیا می توانید از طریق تکمیل و ارسال فرم درخواست خدمات دانشجویی ایتالیا ارسال نمایید.

 

  

تحصیل در ایتالیا با گروه studitaly

تحصیل در ایتالیا با کمترین هزینه توسط گروه studitaly - تحصیل همراه با اقامت

نقشه سایت

درباره ما

اطلاعات تماس

ایتالیا:

390692926462+

393881936419+

(واتساپ، تلگرام)

info@studitaly.com

ایران:

021-86082245-86083944

iran@studitaly.com

نظرات همکاران

Top