تحصیل در رشته انگلیسی زبان پزشکی دانشگاه های ایتالیا

تحصیل رایگان در رشته انگلیسی زبان پزشکی و جراحی دانشگاه های ایتالیا

معرفی آزمون پزشکی و جراحی (IMAT) ورودی 2020 ایتالیا

تحصیل در رشته انگلیسی زبان پزشکی و جراحی در یازده دانشگاه دولتی ایتالیا مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران و سه دانشگاه خصوصی برتر ایتالیا با طول دوره شش سال با اعتبار بالای مدرک دانشگاهی و سطح آموزشی ممتاز در سال تحصیلی 2020 با قوانین تغییر یافته و از طریق آزمون ملی آیمت (IMAT) که بصورت همزمان در سپتامبر 2020 برگزار خواهد شد، امکانپذیر می باشد.

 

مزیت های رشته پزشکی ایتالیا

1-اعتبار بالای مدارک تحصیلی و کیفیت بالای آموزشی دانشگاه های برگزار کننده رده اول ایتالیا

2-برگزاری تمامی طول دوره شش ساله پزشکی به زبان انگلیسی

3-هزینه پایین تحصیل (شهریه دانشگاه ها حداکثر 3000 یورو در سال هستند)

4-امکان اخذ تخفیف شهریه تا 100% شهریه دانشگاه بدون توجه به سوابق تحصیلی و معدل

5-امکان استفاده از تسهیلات بورسیه تحصیلی تا سقف 10000 یورو در سال

6-امکان شرکت در برنامه های تبادل دانشجو (ERASMUS) در اروپا و گذراندن بخشی از طول دوره در سایر دانشگاه های اروپایی

7-امکان اخذ بورسیه های تحصیلی در قالب برنامه های تبادل دانشجو در اروپا ERASMUS

8-امکان گذراندن دوره تخصص در تمامی دانشگاه های مطرح اروپا، آمریکا و کانادا

9-پذیرش مدارک صادره در تمامی کشورهای مطرح جهان جهت فعالیت های حرفه ای

10-مدارک دانشگاهی مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران در رده A دانشگاه های خارج از کشور

11-امکان انتقال بدون آزمون ورودی دانشجویان رشته پزشکی از سایر دانشگاه ها به ایتالیا

12-امکان اخذ اقامت تحصیلی و تردد بدون ویزا با سایر کشورهای اروپایی

13-امکان اخذ اقامت دائمی ایتالیا

 

معرفی آزمون ورودی رشته پزشکی و جراحی دانشگاه های ایتالیا، آیمت (IMAT)

آزمون ورودی پزشکی دانشگاه های ایتالیا آیمت (IMAT) هر سال یک بار و جهت ورودی 2019 در ماه سپتامبر 2019 (شهریور ماه 1398) همزمان در ایتالیا و تعدادی از کشورهای دیگر جهان و براساس استانداردهای طراحی شده دانشگاه کمریج انگلستان برگزار می گردد و افراد برگزیده براساس امتیاز کسب شده در آزمون و تعداد ظرفیت موجود امکان ثبت نام نهایی در رشته پزشکی و جراحی دانشگاه های ایتالیا را خواهند داشت. آزمون بصورت اولویت بندی در تمام دانشگاه ها طی یک پروسه انجام می شود و با توجه به امتیاز کسب شده در آزمون، پذیرش در هر کدام از 11 اولویت دانشگاهی ممکن می باشد.

 

تعداد و ترکیب بندی سوالات آزمون آیمت (IMAT)

آزمون آیمت بصورت کتبی و در 60 سوال تستی بصورت زیر برگزار می گردد که متقاضیان زمان 100 دقیقه ای جهت پاسخگویی به سوالات خواهند داشت:

1-بخش اول شامل 22 سوال که از این تعداد 10 سوال مربوط به تست هوش، منطق، مهارت های عمومی حل مساله، سوالات مفهومی و آنالیز اطلاعات و 12 سوال عمومیست

2-بخش دوم مشتمل بر 18 سوال بیولوژی و زیست شناسی، آناتومی و ژنتیک

3-بخش سوم شامل 12 سوال شیمی عمومی

4-بخش چهارم شامل 8 سوال ریاضی و فیزیک

 

نحوه ارزشیابی و نتایج آزمون

نحوه امتیازبندی آزمون بصورت زیر می باشد:

1.5 امتیاز مثبت برای هر پاسخ صحیح

0 امتیاز جهت سوالات پاسخ داده نشده

0.4 منفی جهت هر پاسخ اشتباه

امتیاز حداقلی برای پذیرش ظرفیت دانشجویان خارجی وجود ندارد و متقاضیان براساس امتیاز کسب شده از حداکثر 90 امتیاز ممکن، رتبه بندی می شوند و براساس ظرفیت هر دانشگاه امکان پذیرش نفرات برتر وجود خواهد داشت.

 

برنامه آمادگی آزمون پزشکی و منابع آزمون 2020

جهت آمادگی برای آزمون 2020 پزشکی و جراحی نیاز به مطالعه منابع و جزوه ها و تست و تمرین براساس برنامه آمادگی آزمون پزشکی و منابع به روز رسانی شده جهت آزمون 2020 براساس سیستم پذیرش و ارزشیابی ایتالیا می باشد. لازم به توضیح است که با توجه به تغییرات سالانه آزمون ها، تنها منابع به روز رسانی شده مختص سال تحصیلی مورد پذیرش می توانند باعث افزایش آمادگی و آشنایی با سوالات آزمون و نتیجه مثبت شوند و این نکته تاثیر مهمی بر نتیجه اخذ شده و پذیرش در آزمون خواهد داشت. دریافت آخرین منابع و کتابهای آمادگی آزمون پزشکی و جراحی ایتالیا به زبان انگلیسی به روز رسانی شده جهت سال تحصیلی 2020 ایتالیا از اول آذرماه از طریق تکمیل و ارسال فرم درخواست منابع آزمون پزشکی قابل سفارش و دریافت خواهند بود.

 

دوره های آمادگی آزمون پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا IMAT

این گروه مفتخر است به عنوان تنها گروه تخصصی ارائه دهنده دوره های آمادگی آزمون پزشکی ایتالیا با بالاترین آمار پذیرش دانشجویان پذیرفته شده از ایران (بیش از 50% از دانشجویان پذیرفته شده آزمون 2017 تا 2019 پزشکی)، جهت افزایش آمادگی داوطلبان گرامی جهت پذیرش در رشته های پزشکی و دندانپزشکی از سال 1396 اقدام به ارائه خدمات تخصصی آزمون پزشکی و دوره های آمادگی آزمون در ایران نموده است.

جهت شرکت در چهارمین دوره آمادگی آزمون پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا IMAT که در سه سطح A و B و C شامل دوره های تئوری تخصصی، آمادگی تست و دوره فشرده که از مهر ماه 1398 آغاز می شوند، می توانید حداکثر تا پایان شهریور ماه 1398 از طریق تکمیل فرم آنلاین ثبت نام دوره های آمادگی آزمون پزشکی و دندانپزشکی اقدام به ثبت نام اولیه نمایید و اطلاعات و هزینه های شرکت در دوره و مراحل ثبت نام نهایی را از طریق ایمیل دریافت نمایید. 

 

جهت انجام ارزشیابی رایگان تحصیلی و امکان شرکت در رشته های آکادمیک 2020 ایتالیا می توانید اطلاعات خود را از طریق فرم ارزشیابی تحصیلی ارسال و نتیجه ارزشیابی را از طریق ایمیل دریافت نمایید.

جهت شرکت در سمینارهای هفتگی ما در ایران می توانید درخواست خود را از طریق فرم درخواست شرکت در سمینارهای هفتگی ارسال و تایید آن را از طریق ایمیل دریافت نمایید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تخصصی رایگان در خصوص دانشگاه ها، رشته های تحصیلی، بورسیه های تحصیلی و ویزا می توانید با خطوط مشاوره ما در ایران با شماره های 86082245 و 86083944 در تهران و 390692926462+ و 393881936419+ و تلگرام و واتساپ 393881936419+ در ایتالیا و یا از طریق آدرس پس الکترونیک این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت داریدتماس بگیرید. درخواست های خود جهت مشاوره مستقیم و رایگان را نیز می توانید بصورت آنلاین از طریق تکمیل و ارسال فرم درخواست زمان مشاوره ارسال نمایید.

 

تحصیل در ایتالیا با گروه studitaly

تحصیل در ایتالیا با کمترین هزینه توسط گروه studitaly - تحصیل همراه با اقامت

نقشه سایت

درباره ما

اطلاعات تماس

ایتالیا:

390692926462+

393881936419+

(واتساپ، تلگرام)

info@studitaly.com

ایران:

021-86082245-86083944

iran@studitaly.com

نظرات همکاران

Top